вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się niszczą oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Jak ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий