среда, 25 мая 2016 г.

Budowa ogrodzenie PCV na plot i bramę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na to ani zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu prócz szczególnych przypadk��w.

Projekotwanie sztachetki z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie wymaga pozwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu gminie prócz kilku wypadków.

Plotki z PCV na plot i furtkę ogrodzeniowa nie przekraczające wielkości 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń obok prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu winno określać gatunek ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu i proponowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia trzeba dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych a także jeśli jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasem do stawiania plotki Winylowe na plot i furtkę ze sztachet potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje płotu wolno rozpocząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, gdy projektowane plotki z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest nieprawidłowe z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej szosy. W przypadku gdy przewidywane sztachetki plastikowe na plot i bramkę ze sztachetmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez ograniczanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać uzyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Brak zainicjowania prac przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий